Ana sayfa Eğlence İzlenmesi Gereken 7 Harika Film Önerisi

İzlenmesi Gereken 7 Harika Film Önerisi

112
0

1-)Freaks (2018)

Paranoyak babası tarafından güvenlik sebebiyle eve hapsedilen 7 yaşındaki Chloe çatı katında kendisine yeni bir hayat yaratır.Odasında bulunan gizemli kapıdan girince farklı insanlarla iletişim kurabilen küçük kız, babasının söylediği tehlikelerden kurtulabilecek midir acaba ?Bütün olaylar yaşanırken ise küçük kızın annesinin nerede olduğu ise tam bir muammadır.Kaçırılmaması gereken bir film olarak karşımıza çıkıyor.Çünkü işleyiş bakımından klişe filmlerden tamamen ayrı bir konumda bulunuyor.

IMDB PUANI:6.6

FİLM SÜRESİ:1 saat 45 dakika

YÖNETMEN:Zach Lipovsky, Adam B. Stein

OYUNCULAR:Amanda Crew, Bruce Dern, Emile Hirsch, Grace Park

2-) Jumanji-3

Yepyeni bir macerayla karşımıza çıkan Jumanji-Next Level filmi diğer filmlerine oranla daha kaliteli görüntü ve hikaye sunuyor.Bozuk oyun konsolunu tamir etmeye çalışırken oyunun içine hapsolan arkadaşlarını kurtarmaya çalışan ekibin hikayesi baştan sona çok güzel devam etmektedir.

IMDB PUANI:7.0

FİLM SÜRESİ:1 saat 54 dakika

YÖNETMEN:Jake Kasdan

OYUNCULAR:Dania Ramirez, Dwanye johnson, Karen Gillan, Madison Iseman

3-) Malicious

Yeni evlerine taşınan Profesör ve hamile eşi güzel bir hayat sürmektedir.Taşındıkları evde aldıkları hediye sebebiyle evde garip olaylar başlar.Konu olarak sıradan başlamasına rağmen film ilerledikçe sizi içine çekmeyi başaran bir film.Süpriz ve haince bir son sizi bekliyor.

Tür:Korku

Yönetmen:Micheal Winnick

Yapımı:2018-ABD

İMDB:5.5

4-) Great Battle

Şimdiye kadar izlediğiniz pek çok savaş filmini bir kenara bırakın ve efsaneye yol açın.Great Battle filmi konusu ilerlemesi ve sürpriz sahneleriyle adeta izleyiciyi büyülüyor.Mantık çerçevesinde yerleşen film kahramanlık ve fedakarlığı işleyerek sizlere sunuyor.Savaş sanatları ustası olan komutan halkını koruyabilecek mi sizce ?

5-) Bird Box

Netflix yapımı olan film ilginç konusu ve sürpriz sonu ile izleyiciyi ekrana bağlamayı başarıyor.Gözleri bağlı şekilde ilerleyen anne ve iki çocuğu nehir kenarında terk edilmiş bir ev arıyor.Kurtuluş için tek yapmaları gereken gözlerini açmamak.

Bird Box, 2018 ABD yapımı kıyamet sonrası korku-gerilim filmidir. Yönetmenliğini Susanne Bier’ın üstlendiği yapımın olay örgüsü Josh Malerman’in 2014 tarihli romanına dayanmaktadır. Malorie adlı bir kadın ile iki çocuğun doğaüstü yaratıklara karşı verdiği yaşam savaşımını konu almaktadır.

Tür:Bilim kurgu-Dram

İMDB Puanı:6.6

6-)Scary Stories (Korku Hikayeleri) 2019

Korku hikayeleri filmi 1968 Amerika’sında geçmektedir.Bir grup genç buldukları boş bir kitabın içinde zamanla yazıların ve hikayelerin belirdiğini farkederler.Bu hikayeler yazıldıkça gerçek olmaya başlamıştır ve kurtuluş için ne yapılması gerektiğini kimse bilmemektedir.

Güzel ve sakin işleyişiyle diğer korku filmlerinden ayrılan bu film izlenmesi gereken ve çoğu kişinin gözden kaçırdığı bir efsanedir.

YönetmenAndré Øvredal

OyuncularDean Norris, Gil Bellows, Michael Garza, Zoe Margaret Colletti

Yapım:ABD,Kanada,Çin

Tür:Korku ,gerilim,Gizem

Süre:108 dk

7-) The Wandering Earth (Dünyanın Kaçışı)

Dünyadan Kaçış filmi 2019 yılının bilim kurgu filmleri arasında kendini göstermiştir.Güneşin artık Dünyayı yok etmeye başlamasıyla birlikte çareler aranmaya başlanır.En iyi çare olarak Dünyanın konumunun değiştirilmesine karar verilir.Bütün dünya ülkeleri bir araya gelip Dünyayı kurtarmaya çalışırlar.Ama diğer gezegenlerin çekim gücünden kurtulmak o kadar da kolay değildir.

700 milyon Dolar gişe yapmış bir filmdir.

YAPIM:Çin

IMDB PUANI:6.0

FİLM SÜRESİ:2 saat 5 dakika

YÖNETMEN:Frant Gwo

OYUNCULAR:Chuxiao Qu, Guangjie Li, Jing Wu, Man-Tat Ng

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here